| Type | Sunlight Cliff 600 Adventure Edition |
| Year of construction | 2023 / 2024 |
| Persons | 2 |
| Additional information | Changeover day: Saturday |
| Alternative | Buscamper single beds, Compact transverse bed Compact French bed |
| Inventory list | Download |
Compact, luxurious 2-person campervan with a transverse bed, low entry, and a seating area with 4 seat belts and swivel front seats. This campervan also features a kitchen with a refrigerator and gas stove, a toilet with shower, an awning, and a bike rack. The bike rack has a maximum load capacity of 50 kg. Folding the beds creates storage space.
We have several campers of this type in black and gray.
| Top season | € 1045 per week |
| Peak season | € 945 per week |
| Middle season | € 945 per week |
| Between season | € 750 per week |
| Low season | € 750 per week |
| Issue and collection costs | € 165 |
| Length | 599 cm |
| Width | 205 cm |
| Height | 273 cm |
| Headroom | 190 cm |
| cross bed | 197 x 157 / 150 cm |
| Leave the car | € 5 per day |
| Final cleaning inside | €95 per motorhome |
| Final cleaning outside | €60 per motorhome |
| Navigation system | € 5 per day |
| Camping set garden table with 4 chairs and a tablecloth | € 5 per day |
| Skottelbraai, gas BBQ in handy bag | €175 sale |
| Omnia oven, camping oven for your gas stove | €75 sale |
| Adult or children's bicycle | € 15 per day |
| Electric bike | € 30 per day |
| Comfort packages | € 14,50 |