| Type | Sunlight I68 |
| Year of construction | 2021 / 2024 |
| Persons | 4 |
| Additional information | Changeover day: Friday |
| Alternative | Comfort single beds or Comfort Queen bed |
| Inventory list | Download |
A very spacious, integrated motorhome with two single beds in the rear, which can easily be converted into one large bed, a fold-down double bed above the cab, and a panoramic windshield. This type of motorhome also features a standard seating area with four seat belts and swivel front seats, a kitchen, a toilet, a separate shower room, an awning, a very spacious garage, and a bike rack. The maximum weight capacity of the bike rack is 50 kg. The rear sleeping area and the shower and toilet can be closed off from the living area.
| Top season | € 1395 per week |
| Peak season | € 1345 per week |
| Middle season | € 1095 per week |
| Between season | € 995 per week |
| Low season | € 995 per week |
| Issue and collection costs | € 165 |
| Length | 694 cm |
| Width | 233 cm |
| Height | 294 cm |
| Headroom | 213 cm |
| Leave the car | € 5 per day |
| Final cleaning inside | €95 per motorhome |
| Final cleaning outside | €60 per motorhome |
| Navigation system, including campsites and motorhome pitches | € 5 per day |
| Camping set: garden table with 4 chairs and a tablecloth | € 5 per day |
| Skottelbraai, gas BBQ in handy bag | €175 sale |
| Omnia oven, camping oven for your gas stove | €75 sale |
| Deryan pop-up tent, baby or toddler model | € 5 per day |
| Car seat 0-4 years for approx. 9-18 kg | € 3,50 per day |
| Car seat 3-12 years for approx. 15-36 kg | € 3,50 per day |
| Booster seat suitable for children >20 kg | € 2,50 per day |
| Adult or children's bicycle | € 15 per day |
| Electric bike | € 30 per day |
| Comfort packages | from € 14,50 |