| Type | Dethleffs Globebus T6 / Just 90 T6812 EB / Sunlight V66 |
| Year of construction | 2021 / 2024 / 2025 |
| Persons | 2 |
| Additional information | Changeover day: Thursday |
| Alternative | Comfort single beds or Bus camper single beds |
| Inventory list | Download |
Spacious, luxurious 2-person campervan with two single beds that can easily be converted into one large bed, a low entry, and a seating area with four seat belts and swivel front seats. This campervan also features a kitchen, toilet with shower, awning, and bike rack. The maximum weight of the bike rack is 50kg.
| Top season | € 1095 per week |
| Peak season | € 995 per week |
| Middle season | € 995 per week |
| Between season | € 795 per week |
| Low season | € 775 per week |
| Issue and collection costs | € 165 |
| Length | 698 / 696 cm |
| Height | 281 / 294 cm |
| Width | 220 / 233 cm |
| Headroom | 198 / 213 cm |
| Leave the car | € 5 per day |
| Final cleaning inside | €95 per motorhome |
| Final cleaning outside | €60 per motorhome |
| Navigation system | € 5 per day |
| Camping set garden table with 4 chairs and a tablecloth | € 5 per day |
| Skottelbraai, gas BBQ in handy bag | €175 sale |
| Omnia oven, camping oven for your gas stove | €75 sale |
| Adult or children's bicycle | € 15 per day |
| Electric bike | € 30 per day |
| Comfort packages | € 14,50 |