| Type | Sunlight T58 |
| Year of construction | 2024 / 2025 |
| Persons | 2,5 |
| Additional information | Changeover day: Friday |
| Alternative | Compact transverse bed, Compact single beds or Compact Queen bed |
| Inventory list | Download |
A small two-person campervan with a double French bed in the rear and a shortened convertible bed in the seating area. This type of campervan also features a standard seating area with four seat belts and swivel front seats, a kitchen, shower with toilet, awning, and bike rack. The bike rack has a maximum load capacity of 50 kg.
On request, the dog can come with this type of camper.
| Top season | € 1125 per week |
| Peak season | € 955 per week |
| Middle season | € 995 per week |
| Between season | € 795 per week |
| Low season | € 725 per week |
| Issue and collection costs | € 165 |
| Length | 595 cm |
| Width | 232 cm |
| Height | 290 cm |
| Headroom | 195 cm |
| Leave the car | € 5 per day |
| Final cleaning inside | €95 per motorhome |
| Final cleaning outside | €60 per motorhome |
| Navigation system, including campsites and motorhome pitches | € 5 per day |
| Camping set: garden table with 4 chairs and a tablecloth | € 5 per day |
| Skottelbraai, gas BBQ in handy bag | €175 sale |
| Omnia oven, camping oven for your gas stove | €75 sale |
| Adult bike | € 15 per day |
| Electric bike | € 30 per day |
| Comfort packages | from € 14,50 |