Spacious 6-person camper with bunk bed, alcove bed, convertible bed, shower, toilet, kitchen, awning, bicycle rack and a large storage room.
This camper will be available for purchase starting at the end of October. You can already schedule an appointment to view it.
The camper has been neatly maintained and is in good condition. In addition to the demonstrably carried out dealer maintenance, this camper is equipped with all booklets and accessories.
Similar models can be viewed in the showroom.
The price includes 21% VAT, BPM and delivery costs.
12 months BOVAG warranty.
| Price | sold |
| Brand | Sunlight |
| Type | A68 |
| License Plate | K-616-PZ |
| Car brand | Fiat |
| Model year | 2020 |
| Mileage (estimated) | 115.000 |
| Transmission | Manual |
| Fuel | Diesel |
| Power (HP) | 160 HP |
| Power (KW) | 118 KW |
| Safety belts | 6 |
| curb weight | 2.800 |
| Max permitted weight | - |
| Chassis color | white |
| Length | 660 |
| Width | 232 |
| Height | 314 |
| Headroom | 195 |
| Bed size alcove | 210 x 160 cm |
| Middle bed size | 175 x 100 cm |
| Bed size behind | 210 x 85 cm |
| Refrigerator and separate freezer | 113 / 14 l |
| Fresh water tank | - |
| Holding tank | - |
| Battery / charger | - |
| Electrical outlets 230 V | 2/4 |
| Electrical outlets 12 V | - |
| Heating | - |
| Service hatch size right | 65 x 120 |
| Service hatch size left | 60 x 100 cm |
| FRAME | |
| Fiat 2,3 I - 103 kW (140 hp) - EURO 6 | AdBlue |
| HEATING | |
| Ring heater Truma Combi 6 | |
| KITCHEN | |
| 3 burner gas stove with glass cover | Refrigerator 113 liter with freezer compartment |
| SANITARY | |
| Waste water tank (fixed) 92 liters | Cassette toilet |
| Shower / Toilet / Washroom | Clean water tank (fixed) 122 liters |
| EXTERIOR AND INTERIOR | |
| Roof hatch | Screen door |
| Macadamia coating | Furniture finish Sensual Oak and Cozy White |
| Bicycle rack (3 bicycles) | Awning Omnistore |
| FRAME AND CAB | |
| 15 inch steel rims with hubcaps | ABS |
| Airbag (s) | Luggage room |
| Wide gauge chassis | Central door lock |
| Electrically operated windows | Seat (s) rotatable |
| Power steering | USB connection |
| Front bumper painted in color |